Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Biblioteka nieczynna PDF Drukuj Email

BIBLIOTEKA NIECZYNNA 09 22.082023

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 28 lipca 2023 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) zwołuję sesję nadzwyczajną Rady Gminy Rymań w dniu:

28 lipca 2023 roku o godz. 12:00

 sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

Czytaj dalej ...
 
Nowy numer biuletynu "PULS RYMANIA 2/2023 (81)" PDF Drukuj Email
PR 81 Lipiec 2023 171Zapraszamy do czytania najnowszego numeru biuletynu PULS RYMANIA 2/2023 (81), który zawiera między innymi takie artykuły jak:
- ZAPROSZENIE NA WAKACYJNĄ KAWĘ,
- Dzień Mamy i Taty oraz 10-lecia nadania imienia Gminnej Bibliotece Publicznej w Rymaniu,
- Remont dróg w Gminie Rymań,
- Gminny Dzień Dziecka w Rymaniu,
- IV Piknik Historyczny w Rymaniu,
- Lekcja historii w Regionalnej Izbie Muzealnej w Rymaniu,
- Kinowskie Jubileusze,
- Piknik rodzinny i powianie lata,
- Zawody Sportowo – Pożarnicze,
- Podsumowanie Roku Szkolnego.

Pobierz PULS RYMANIA 2/2023 (81)

 
Spotkanie konsultacyjne - Programu ochrony powietrza PDF Drukuj Email

Logo Pomorze Zachodnie 200

Spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie określenia Aktualizacji Programu ochrony powietrza wraz z planem działań krótkoterminowych dla strefy zachodniopomorskiej.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, którego celem jest zebranie opinii oraz propozycji mieszkańców i zainteresowanych środowisk na temat projektu programu ochrony powietrza oraz planu działań krótkoterminowych opracowanego dla stref zachodniopomorskiej.

Projekt dokumentu został przekazany z dniem 11 lipca 2023 r. do konsultacji społecznych. Termin zgłaszania uwag i wniosków upływa z dniem 01 sierpnia 2023 r.

Chcąc przybliżyć Państwu zapisy opracowanego projektu, pragniemy zaprosić na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w Szczecinie w dniu 25 lipca br. o godz. 11:00 w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Piłsudskiego 40 sala kino Delfin (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).

Spotkanie prowadzone przez członków zespołu wykonawczego niniejszego projektu będzie okazją do dyskusji na temat zapisów konsultowanego dokumentu.

Jak można wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym?

W spotkaniu konsultacyjnym można wziąć udział poprzez zgłoszenie udziału elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz jeśli dotyczy – nazwy reprezentowanej instytucji).

Z projektem dokumentu można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w zakładce „Konsultacje” (pod linkiem: https://bip.rbip.wzp.pl/artykul/konsultacje-spoleczne-projektu-uchwaly-sejmiku-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-w-sprawie-0 oraz w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Piłsudskiego 40, II piętro pok. 201 w dniach roboczych w godz. od 7:30-15:30.

 
Piknik rodzinny i gminne zawody OSP - 01.07.2023 r. PDF Drukuj Email

PLAKAT piknik rodziny i gminne zawody OSP 550

 
Festyn w Siemyślu - Holi Festival - 08.07.2023 r. PDF Drukuj Email

Festyn Holi Festival w Siemyślu 08.07.2023 550px

 
Webinar - dotacje dla rolnictwa PDF Drukuj Email

webinar dla rolników 550

 
Ogłoszenie ZODR - Kurs obsługi kombajnów zbożowych PDF Drukuj Email

Kurs obslugi kombajnow zbozowych 550

 
Wakacje z Mustangiem PDF Drukuj Email

wakacje plakat 550

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2023 09:12
 
Uroczystość z okazji 850-lecia miejscowości Kinowo PDF Drukuj Email

PLAKAT KINOWO 2023.06.17 550

 
Krajowe Dni Pola - Barzkowice 27.06.2023 r. PDF Drukuj Email

Krajowe Dni Pola Barzkowice 27.06.2023

 
Zawody powiatowe OSP - 11.06.2023 r. PDF Drukuj Email

zawody powiatowe OSP 11.06.2023 2 250pxPowiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP w Rymaniu

Na stadionie sportowym w Rymaniu, 11 czerwca br. odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których uczestniczyły wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kołobrzeskiego.

Jak powiedział prezes zarządu powiatowego OSP Mirosław Zalewski - na tym poziomie rywalizacji, wszyscy uczestnicy podchodzili do zadań z bardzo dużym zaangażowaniem. - Zawody są niezwykle istotnym elementem wyszkolenia strażaków ochotników. W trakcie rywalizacji przygotowano konkretne zadania, które są odzwierciedleniem rzeczywistych działań bojowych - mówił Mirosław Zalewski i dodał, że dla dzieci przygotowano również tor przeszkód.

Obok zespołów seniorskich rywalizowały też drużyny młodzieżowe. Dowódca młodzieżowej drużyny pożarniczej z OSP Wrzosowo Julia Kamińska zaznaczyła, że ochotnicy do rywalizacji podchodzą bardzo poważnie. - Przed zawodami ciężko trenowaliśmy - dodała.

W otwarciu zawodów uczestniczył kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc. - W zawodach bierze udział bardzo liczna reprezentacja powiatu kołobrzeskiego. Strażacy ochotnicy są pełni pasji i poczucia służby. Taka postawa jest godna zainteresowania i wsparcia, dlatego, jako rząd Prawa i Sprawiedliwości, tak bardzo dbamy o straż pożarną - przekazał Czesław Hoc.

Zawody zorganizowali wspólnie Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz Gmina Rymań.

Źródło: www.prk24.pl/ Fot. Mariusz Wolańskio

 

 
Dzień Dziecka - 04.06.2023 r. PDF Drukuj Email

Dzien Dziecka 04.06.2023 5 250pxGMINNY DZIEŃ DZIECKA W RYMANIU

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku dla milusińskich Gminy Rymań okazała się szczególnym dniem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na Stadionie Sportowym w Rymaniu odbył się Piknik Rodzinny dla całej społeczności. Organizatorzy: Gmina Rymań oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka zadbali o bezpłatny transport autobusem, by każdy mógł przybyć i dobrze się bawić. Przy znakomitej pogodzie, letniej muzyce na najmłodszych uczestników imprezy czekał szereg atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny do podniebnych akrobacji, ścianka wspinaczkowa, przeciąganie liny, puszczanie baniek mydlanych, gry terenowe, a nawet zajęcia z ZUMBY. Oprócz sportu i rekreacji nie zapomniano o salonie piękności.

Oferta obejmowała zabiegi kosmetyczne w postaci malowania twarzy oraz fryzjerskie od najmodniejszych koloryzacji po doczepy warkoczykowe w przepięknych odcieniach. Aby humory dopisywały, na stoiskach gastronomicznych serwowano pyszne ciasta, ciasteczka, a nawet cukiereczki, słodkie napoje, watę cukrową, popcorn oraz przepyszne lody. Nie zabrakło również gorących zapiekanek i grillowanej kiełbasy. Niezawodni strażacy z OSP z Rymania udostępnili swoje pojazdy bojowe, każdy zainteresowany mógł wsiąść do wozu, porozmawiać ze strażakami lub ochłodzić się zimną bryzą z węża strażackiego.

Niezapomnianych wrażeń zapewniła foto budka oraz animator z balonikami.

Cała impreza przebiegła w milej i ciepłej atmosferze o czym świadczyły wymalowane i roześmiane buzie dzieciaków i zrelaksowanych rodziców.

 
Dzień Mamy i Taty - 28.05.2023 r. PDF Drukuj Email

Dzien Mamy 28.05.2023 4 250UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY ORAZ 10-LECIA NADANIA IMIENIA PROFESORA WŁADYSŁAWA PANASA GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RYMANIU.

28.05.2023 r. odbyła się uroczystość zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu, była to okazja do przybliżenia kilku wydarzeń związanych z wieloletnią działalnością biblioteki.

Pierwsza, to historia biblioteki od roku 1949 do 2013. Stowarzyszenie „Dębosz” przygotowało prezentację multimedialną zbudowaną na bazie materiałów zaczerpniętych ze starych kronik.

Druga, to przypomnienie postaci prof. Władysława Panasa, w związku z obchodzoną miesiąc temu, 10. rocznicą, nadania imienia Profesora bibliotece w Rymaniu.

Biblioteka przygotowała wystawę prac Profesora, wspomnienia bliskich mu osób w szczególności związanych z Lublinem (drugim domem), a Pani Alina Kornecka odczytała wiersze napisane przez i dla Profesora.

Widowisko słowno-muzyczne, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rymaniu, pod kierunkiem Pani Moniki Kuroń, rozweseliło całą publiczność, zaś taniec z szarfami wywołał zachwyt.

Grupa taneczna Pasja wraz z instruktorką Panią Agnieszką Olczak, zaprezentowała nowe układy taneczne. Zaprzyjaźnione zespoły ludowe Dąbrówka z Dębogardu i Biadule z Kinowa umilały czas spędzony przy kawie i słodkościach.

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 22 czerwca 2023 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) zwołuję sesję Rady Gminy Rymań w dniu:

22 czerwca 2023 roku o godz. 12:30

 sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

Czytaj dalej ...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki