Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Ogłoszenia ARiMR i MRiRW
Praca w ARiMR Siemyśl - nabór kandydatów Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250pxKierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poszukuje kandydata do pracy na stanowisku: Inspektor/Specjalista w Kołobrzeskim Biurze Powiatowym w Wydziale ds. Płatności Bezpośrednich i Pomocy Krajowej Stanowisko pracy do spraw obsługi wniosków  

Miejsce pracy: Siemyśl, ul. Kołobrzeska 14.

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba w pełnym wymiarze czasu pracy, umowa o pracę na etat

Link do ogłoszenia: https://www.gov.pl/web/arimr/or16bp3051924


 

 
Realizacja wypłat końcowych przez ARiMR Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px

Realizacja płatności końcowych

 Do 26 marca 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała blisko 3,6 mld zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tej kwocie są też pieniądze wypłacone w ramach ekoschematów powierzchniowych – 1,73 mld zł. Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło niemal 12,8 mld zł.

Od 16 października do 30 listopada 2023 roku wypłacane były zaliczki płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło niemal 9,2 mld zł. Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Do 26 marca ARiMR wypłaciła je w kwocie blisko 3,6 mld zł, w tym 1,73 mld zł rolnikom, którzy w swoich wnioskach o dopłaty złożyli deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych. Natomiast ubiegający się o wsparcie w ramach ekoschematu „Dobrostan zwierząt”, ze względu na niezakończone jeszcze okresy referencyjne dla niektórych wariantów, na środki muszą poczekać.

W Powiecie Kołobrzeskim naliczanie i wypłata płatności przebiega intensywnie. W ramach płatności końcowych wypłacono rolnikom prawie 28,5 mln złotych W tym samym czasie obsłużono ponad 1000 wniosków dot. m.in. dopłat do materiału siewnego, nawozów, rodzin pszczelich, prosiąt, zbóż i roślin oleistych, kukurydzy gryki, pszenicy i KGW na łączną kwotę ponad 19 mln złotych. Obsłużono ponad 3000 wniosków. Obecnie kontynuowane są prace nad : wnioskami Kampanii 2023, dopłatami do strat w uprawach 2023, wnioskami premiowymi -Rozwój gospodarstw rolnych.

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r.

Warto, by oczekujący na pieniądze beneficjenci sprawdzili, czy ARiMR ma właściwe numery kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Punkt informacyjny BP ARiMR w Siemyślu

 
Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

 Aby sprawnie przyjąć wszystkie wnioski, godziny pracy biur powiatowych zostały wydłużone na czas naboru:
- w dni robocze od 22 lutego do 28 lutego 2024 r. placówki te będą otwarte w godzinach 07:00-18:00;
- w ostatnim dniu naboru, tj. 29 lutego 2024 r., od godziny 07:00 do 22:00 lub do ostatniego interesanta;
- ponadto biura powiatowe będą czynne również w sobotę 24 lutego 2024 r. w godzinach 08:00-16:00.

Pomoc finansowa skierowana jest do rolników zajmujących się uprawą kukurydzy, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Warunkiem otrzymania pomocy jest spełnianie kryterium mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstw i złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy. Przepisy nie wymagają jednocześnie załączania do wniosku dokumentów potwierdzających sprzedaż kukurydzy.

Budżet programu wynosi 1 mld zł. Wysokość pomocy będzie wyliczana jako iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha i stawki pomocy wynoszącej:
- 1 000 zł dla województw lubelskiego i podkarpackiego;
- 700 zł dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego;
- 500 zł dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Jeżeli wynikająca ze złożonych wniosków kwota pomocy przekroczy przewidzianą na dofinansowanie pulę środków, wówczas do wyliczenia pomocy zostanie zastosowany współczynnik korygujący.

Wnioski można składać bezpośrednio w kancelarii biur powiatowych, drogą listowną (za pośrednictwem Poczty Polskiej), przez platformę ePUAP lub przy pomocy usługi mObywatel na stronie gov.pl.

Źródło: www.gov.pl/web/arimr

 
Konkurs z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym Drukuj Email

Konkurs Bezpieczna Praca w Gosp. Rolnym 550

 
Jak założyć Koło Gospodyń Wiejskich - krok po kroku Drukuj Email

Jak załozyc Kolo Gospodyn Wiejskich 400

 

ULOTKA - Jak założyć Koło Gospodyń Wiejskich - krok po kroku - POBIERZ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki