Ciekawe strony

Akty normatywne

Ogłoszenie ARiMR z dnia 05.05.2017 - e-wnioski nie należące do ARiMR Drukuj Email

Logo punkPROW

ARiMR ostrzega przed korzystaniem z e-wniosków dostępnych na platformach komercyjnych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że jedyną oficjalną aplikacją umożliwiającą złożenie wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 jest aplikacja e-Wniosek dostępna pod adresem interop.doplaty.gov.pl/ewniosek.

W Internecie funkcjonuje platforma Rolnicza Chmura Usług, do której wykorzystywania nakłaniani są pracownicy z sieci doradztwa rolniczego, jak i sami rolnicy. Nie jest to jednak aplikacja wytworzona przez ARiMR, ani na jej zlecenie. Wbrew zapewnieniom autorów RCU nie umożliwia ona złożenia wniosku przez Internet do ARiMR, na co wskazują same zapisy na stronie poświęconej tej platformie ["Dzięki aplikacji WPI będziesz w stanie złożyć Wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bez wychodzenia z biura"]. WPI to wcześniejsza nazwa aplikacji e-Wniosek, której właścicielem pozostaje ARiMR.

Należy zwrócić uwagę, że zgodnie z przepisami prawa wniosek o płatność należy złożyć na formularzu opracowanym przez ARiMR.

ARiMR nie gwarantuje, że wniosek wypełniony przy użyciu RCU będzie zgodny z formularzem opracowanym przez ARiMR dostępnym na jej stronie.

Nieprawdą jest również propagowana na stronie internetowej informacja, że "dane GIS użyte w aplikacji są identyczne z tymi używanymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co gwarantuje zgodność wniosku". ARiMR nie współpracuje z firmą będącą wytwórcą RCU, ani też nie przekazywała żadnych danych GIS wykorzystywanych w procesie obsługi wniosków o przyznanie płatności na rok 2017.

INFORMUJEMY :
Wnioski z Kampanii 2017 będą przyjmowane w Biurze Powiatowym ARiMR w Siemyślu
- w dniach   4-15.05.2017  w godz. 7.30-20.00
- w dniu 13.05.2017 (sobota) w godz. 7.30-20.00      

 

Biuro Powiatowe ARiMR

dla Powiatu Kołobrzeskiego

w Siemyślu

 

 

Video

Serwis Mapowy

Szybki PIT

Kącik Przedsiębiorcy

Linki

Dorzecze Parsęty MOBILE